Verslag Volante Rally 2011

Verslag Volante Rally 2011

De 2e editie van onze Volante Rally werd verreden op zaterdag 9 april 2011.

Volante Rally 2011-1

Bij prachtig weer vertrokken 38 equipes vanaf HAN Automotive. De deelnemers hadden eerst gelegenheid om de hogeschool tijdens de Open Dag te bekijken. Na de instructie viel de startvlag en reden de bijzondere auto’s door de omgeving van Arnhem.

De deelnemers
– 80 jaar autogeschiedenis
– studenten uit de laatste 50 jaar
– van alle comfort tot supersport

De deelnemers hadden er zin in. Er arriveerden al equipes voor 9.30 uur. Velen maakten, na de koffie en koek, gebruik van de mogelijkheid om de school te bekijken. Na de opening door Reinier kregen de deelnemers uitleg van Paul over de route en de proeven waarna er vanaf 12.00 uur gestart werd.

De routes waren dit jaar wat moelijker in elkaar gestoken dan bij editie 2010. Bolletje pijltje kwam nog in verschillende uitvoeringen voor maar men moest ook aan het kaartlezen met een extra moeilijkheidsgraad zoals de langste route in een gebied zonder een weg tweemaal te rijden.

Volante Rally 2011-2

De proeven draaiden deze keer om pylonen er moest:

  • via een parcour een tennisbal van de ene pylon naar een andere pylon verplaatst worden
  • zo dicht mogelijk voor een pylon gestopt worden waarbij de rijder, omdat die geblinddoekt was op instructies van de navigator moest rijden
Volante Rally 2011-3

De Rally eindigde na een mooie dag op een prachtige locatie, The Hunting Lodge in Rozendaal waar de bekende netwerkborrel op het programma stond. Dat deelnemen voor menig equipe belangrijker was dan winnen bleek nadrukkelijk doordat startnummer 1 het presteerde als laatste bij het eindpunt aan te komen.

De uitslag

  1. Gertjan Schuitemaker en Mark van der Geld met de Volvo 66 1.4 DL van 1977
  2. Willem van de Corput en Jasper van Ooijen met de Citro├źn DS ID19 van 1968
  3. Chris Westland en Jarno Spijker met de BMW 1602 van 1974
Volante Rally 2011-4

De meest bijzonder auto
De meest bijzondere auto werd de Ford model A Pickup 1930 waarmee Gerard de Bruin en Henk Weijman deelgenomen hebben.

Volante Rally 2011-5


Hieronder zijn de foto’s van de dag te bekijken!

Foto’s Volante Rally 2011


De Volante Rally 2011 werd mede mogelijk door:

Comments are closed.